اخبار : شوك قيمت در بازار كامپيوتر

 

New Page 1

تعلل برخي از صرافي‌هاي امارات در تحويل حواله‌هاي ارزي در ايران بازار كامپيوتر را به ركود برد.


بر اساس اعلام فعالان بازار، عكس‌العمل بازار نسبت به چنين موضوعي بسيار سريع بوده و طي روزهاي اخير بازار با رشد 6 تا 10 درصدي قيمت محصولات مواجه شده است. از طرفي بسياري از شركت‌هاي بزرگ كه در زمينه عرضه و توزيع كالاهاي اين حوزه فعاليت مي‌كردند از ميزان عرضه كالا به بازار خودداري كرده و حجم معاملات در بازار نسبت به روزهاي قبل در حد قابل توجهي كاهش يافته است.


بر اساس اعلام يكي از فعالان بازار، از روز شنبه گذشته شركت‌هاي بزرگ و فعالان بازار، بازار را نيمه تعطيل اعلام كرده و از عرضه كالا به بازار خودداري كردند.
به گفته وي، طي روزهاي اخير قيمت دلار درحواله‌ها از يك هزار و 50 تومان به يك هزار و 150 و حتي يك هزار و 170 تومان رسيده است، ولي با اين وجود صرافي‌ها حاضر به پذيرش اين حواله‌ها با اين قيمت‌ها نيستند. نتيجه اين امر بروز شوك به بازار بوده است.
پيش‌بيني میشود در صورت ادامه اين روند بازار با كاهش موجودي و رشد شديدتر قيمت‌ها مواجه خواهد شد. يكي ديگر از فعالان بازار نيز با تاييد اين خبر گفت: طي روز گذشته در نتيجه اين اقدام صرافي‌ها، بازار با رشد 6 درصدي قيمت‌ها در زمينه كالاهاي كامپيوتري مواجه شد، ولي با ادامه اين روند، شاهد رشد بيشتر قيمت‌ها خواهيم بود. به گفته وي نيز طي روزهاي گذشته ميزان معامله در بازار در حد قابل‌توجهي كاهش يافته است. يكي ديگر از فعالان نيز به كاهش عرضه كالا توسط شركت‌هاي مطرحي چون، آواژنگ، سازگار ارقام و... اشاره داشت.


به گفته وي، بسياري از عرضه‌كنندگان كالا تنها به عرضه موجودي‌هاي سابق خود با قيمت بالاتر از عرف بازار مي‌پردازند و با توجه به شرايط فعلي به نظر مي‌رسد روند ورود كالاهاي جديد به بازار در حد قابل‌توجهي كاهش يابد.


مدير ارشد قطعه شركت سازگار در اين زمينه گفت: بازار از روز شنبه با يك شوك شديد روبه‌رو شده است و دلار نيز در بازار به شدت كمياب شده است. به همين دليل ميزان عرضه در بازار به شدت كاهش يافته و اكثر شركت‌ها قيمت‌ها را افزايش داده‌اند. سازگار ارقام نيز قيمت كالاهاي خود را حدود ده درصد افزايش داده است. وي افزود: با توجه به شرايط فعلي، بسياري از فعالان بازار از عرضه كالا به بازار خودداري مي‌كنند و منتظر هستند تا ببينند وضعيت بازار چگونه مي‌شود، ولي پيش‌بيني مي‌شود طي هفته آينده بازار با رشد بيشتر قيمت‌ها مواجه شود.


در عين حال برخي معتقدند: اين مشكل موقتي است و به زودي حل مي‌شود.

منبع : دنیای اقتصاد

TAG : برچسب :

لپتاپ   لپ تاپ    نوت بوك

قطعات رايانه  قطعات كامپيوتر

محمد برومند صالح  محمد برومند

برومند  LapTop laptop notebook

HP DELL TOSHIBA ACER

 Fujitsu Siemens MBS MBS-SYSTEM

MBS-HOST mohammad boroomand

boroomand saleh 09355040442

09192122404 77531673 sony cool disk

D&G لپ تاپ هاي دل   تصاوير  لبتاب

لب تاب هاي سوني  SONYفر 
         

 © Copyright 2009 MBS-HOST.com - Delineation :MBS